Viking etableras i Huddinge och Dalarö

Hej alla Vikingar!

Fantastiska nyheter!

Vi kan med glädje informera er om att Taekwondo klubb Viking startar två nya verksamheter från och med september!

Taekwondo klubb Viking – Dalarö
Taekwondo klubb Viking – Huddinge

Styrelse och coachgruppen har planerat detta noggrant under senaste året vilket resulterade i en tre årig verksamhet/utvecklingsplan ”Regioncenter Viking” (2016-2019). Den innehåller bland annat planer på expansion inom Haninge kommun men också i våra gränskommuner.

Långsiktigt ser vi Taekwondo klubb Viking som en av Sveriges ledande Taekwondo föreningar!

Under sommaren kommer vi gå ut med information, affischer, flygblad och siktar på en lika bra utveckling som vi har i Haninge! Sprid gärna detta vidare om ni har vänner/bekanta i dessa områden. Under augusti kommer vi organisera några tillfällen då vi åker ut och sätter upp affischer mm och vi hoppas på er hjälp!

Taekwondo klubb Viking växer men en sak förändras inte! Det är NI som är klubbens själ, klubbens största tillgång och vi tackar er för förtroendet och stöd!

Tillsammans bygger vi något stort!
Stort tack!
Styrelse och alla coacher